Збільшення кількості поросят у гнізді без втрати живої ваги при народженні - досягнення компанії Hypor

 

 

Загальна кількість народжених поросят (або живонароджених) є важливим економічним показником у виробництві свинини. Тим не менш, коли вже досягнуто верхнього значення кількості живонароджених якісних поросят, подальше збільшення кількості народжених поросят не завжди дасть кращі економічні результати.

  

                                 

                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

Багато досліджень показують, що у загальному ріст кількості живонароджених поросят супроводжується зменшенням ваги цих поросят при народженні. Жива вага поросяти при народженні має величезний вплив на подальшу продуктивність цієї тварини. Результати досліджень свідчать про те, що поросята з більшою вагою при народженні мають більш міцне здоров`я та кращі показники продуктивності на відгодівлі та при забої у порівнянні з поросятами з меншою вагою при народженні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Графік №1. Залежність ваги при народженні від кількості народжених поросят у гнізді – при односторонній селекції на збільшення багатоплідності

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Графік  №2. Залежність ваги при народженні від кількості народжених поросят у гнізді – при комбінованій селекції на збільшення кількості народжених поросят та збереженні або можливому збільшенні ваги поросят при народженні

 

На першому графіку можна побачити, як середня вага при народженні зменшується разом зі збільшенням загальної кількості народжених поросят. Але на другому графіку ми бачимо зовсім інше розподілення живої ваги при народженні. Це вказує на те, що у другому випадку селекція на збільшення кількості народжених поросят на гніздо проводилася у комбінації зі збереженням або навіть збільшенням живої ваги поросяти при народженні наскільки це можливо. Це називається доцільним врівноваженням показників продуктивності у селекційному індексі. У нашій методиці збалансованої селекції, де ми комбінуємо відбір за різними показниками продуктивності для покращення загальної економічної ефективності, немає беззаперечної переваги у якогось одного окремого показника продуктивності. Якщо б ми проводили селекцію тільки на збільшення середньої живої ваги поросят при народженні збільшення б цієї ваги складало  50-70 г на покоління. Це могло б негативно вплинути на інші показники продуктивності, в першу чергу на кількість живонароджених поросят, тому що між кількістю народжених поросят на гніздо та вагою поросяти при народженні існує негативна кореляція.

Метою компанії Hypor є збільшення кількості народжених та живо народжених поросят на гніздо при збереженні показників ваги поросят при народженні, в той же час покращуючи життєздатність поросят, їх однорідність та відгодівельні показники (темпи приростів, прісність, ефективність використання комбікорму і т.п.).

Однорідність живої ваги при народженні дуже важлива у виробництві свинини, особливо для ефективної роботи системи «все пусто-все зайнято». Якщо у новонароджених поросят дуже велика різниця у вазі при народженні, то дуже складно досягти високого відсотка свиней на відгодівлі, які повністю відповідають вимогам забійних підприємств. Значний різнобій у вазі поросят при народженні призводить до різнобою подальшої ваги поросят на дорощуванні та відгодівлі. Використовуючи методику селекції, описану вище, ми впевнені, що свині генетики Hypor не мають цієї проблеми з однорідністю поросят. Генетичні досягнення останніх років на наших материнських лініях демонструють, що маємо збільшення загальної кількості народжених поросят без зменшення середньої живої ваги при народженні (див графік №3). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Графік №3. Досягнення материнської лінії компанії Hypor за останні роки

 

Якщо у вас виникли якісь запитання або є бажання детальніше ознайомитися з результатами гібридної промислової свинки Hypor Libra F1, звертайтеся до офіційного представника генетики Hypor в Україні – компанії ТОВ «Серволюкс-Генетик».

Це єдина в Україні ферма-нуклеус зі світовим рівнем селекційної та племінної роботи.

Виробники свинини мають змогу придбати на ринку України високоякісних племінних тварин найбільш прибуткової генетики світу з найвищим статусом здоров’я, а саме:

  • чистопорідних кнурців та свинок породи Велика біла та Ландрас;
  • промислову гібридну свинку Hypor Libra F1;
  • термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter;
  • спермопродукцію від термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter.

Також спеціалісти компанії надають професійний технічний супровід щодо утримання та покращення ефективності виробництва свинини

Контактна інформація:
Сергій Сапожнік, начальник відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 018 75 65, 097 915 20 40
E-mail: 0500187565@rambler.ru
Назарій Демчишин, старший менеджер відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 390 10 49, 097 772 02 88
E-mail: 0503901049@ukr.net
Сайт: www.hypor.ua; www.servolux.com.ua

    

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013